PX0690/63
Bulgin
Product No:
PX0690/63
Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C18 PANEL QC
In Stock : 121
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Variable Size
Approval Agency CSA, ENEC, UL, VDE
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Panel Mount, Flange
Series PX
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness -
Current Rating - Appliance Inlet 10A