PYB15-Q48-D5-T
CUI Inc.
Product No:
PYB15-Q48-D5-T
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
DC/DC CONVERTER +/-5V 15W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications -
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency EN
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.5A, 1.5A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series PYB15-T (15W)
Power (Watts) 15W
Type Enclosed
Efficiency 86%