PYB20-Q24-S15-U
CUI Inc.
Product No:
PYB20-Q24-S15-U
Description:
DC/DC CONVERTER 15V 20W
In Stock : 11
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications -
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency EN, IEC
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.16" L x 2.06" W x 0.75" H (54.9mm x 52.3mm x 19.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.333A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series PYB20-U (20W)
Power (Watts) 20W
Type Enclosed
Efficiency 90%