Home / DC DC Converters / PYB30-Q48-D5-H-U
minImg
PYB30-Q48-D5-H-U
CUI Inc.
Product No:
PYB30-Q48-D5-H-U
Description:
DC/DC CONVERTER +/-5V 30W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications -
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency EN, IEC
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.66" L x 2.17" W x 0.90" H (67.5mm x 55.0mm x 23.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 3A, 3A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series PYB30-U (30W)
Power (Watts) 30W
Type Enclosed
Efficiency 86%