PYBE10-Q24-D5
CUI Inc.
Product No:
PYBE10-Q24-D5
Description:
DC DC CONVERTER +/-5V 10W
In Stock : 17
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1A, 1A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 24-DIP Module, 9 Leads
Efficiency 83%
Mfr CUI Inc.
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency EN
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.26" L x 0.79" W x 0.43" H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm)
Number of Outputs 2
Series PYBE10 (10W)
Power (Watts) 10 W