PYBE20-Q48-D5-T
CUI Inc.
Product No:
PYBE20-Q48-D5-T
Description:
DC/DC CONVERTER +/-5V 20W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency EN
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.99" L x 1.24" W x 0.83" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A, 2A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series PYBE20 (20W)
Power (Watts) 20W
Type Enclosed
Efficiency 86%