PYBJ3-D24-S5-OD
CUI Inc.
Product No:
PYBJ3-D24-S5-OD
Description:
DC DC CONVERTER 5V 3W
In Stock : 57
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 600mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 77%
Mfr CUI Inc.
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.94" L x 0.59" W x 0.24" H (24.0mm x 15.1mm x 6.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series PYBJ3 (3W)
Power (Watts) 3 W