Home / Oscillators / PYKUGCJAYF-98.304000
minImg
PYKUGCJAYF-98.304000
Taitien
Product No:
PYKUGCJAYF-98.304000
Manufacturer:
Taitien
Description:
XTAL OSC XO 98.3040MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.038" (0.96mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PY-U
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CMOS
Mfr Taitien
Base Resonator Crystal
Frequency 98.304 MHz