PZC23SFAN
Sullins Connector Solutions
Product No:
PZC23SFAN
Description:
CONN HEADER VERT 23POS 2.54MM
User Guide
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.318" (8.08mm)
Applications -
Number of Positions 23
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.120" (3.05mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.538" (13.67mm)