Q12AB6FF50Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q12AB6FF50Q
Description:
PHOTO SEN 50MM LO BIPOLAR
In Stock : 12
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection IEC IP67
Response Time 700µs
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Output Configuration NPN/PNP - Light-ON
Sensing Method Background Suppression
Light Source LED
Product Status Active
Connection Method Connector
Series Q12
Voltage - Supply 10V ~ 30V