Q60BB6AFV1000Q
Banner Engineering Corporation
Product No:
Q60BB6AFV1000Q
Description:
PHOTO SEN 200-1000MM BIPOLAR
In Stock : 66
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection NEMA 6P, IP67
Response Time 2ms
Sensing Distance 39.370" (1m)
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Sensing Method Background Suppression
Light Source Red LED
Product Status Active
Connection Method Connector
Series Q60
Voltage - Supply 10V ~ 30V