Q80SV24006PRFS
Delta Electronics
Product No:
Q80SV24006PRFS
Manufacturer:
Delta Electronics
Package:
Quarter Brick
Description:
14.4-170VIN, 24VOUT, 150W, EN501
User Guide
Voltage - Input (Max) 170V
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 6.3A
Voltage - Input (Min) 14.4V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 89.3%
Mfr Delta Electronics
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Approval Agency EN, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.39" L x 1.54" W x 0.50" H (60.6mm x 39.0mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series Q80SV_150W (150W)
Power (Watts) 151 W