QB0302B20EST
American Technical Ceramics
Product No:
QB0302B20EST
Digi-Key Storage -
Thermal Resistivity 12°C/W, 19°C/W
Color -
Backing, Carrier -
Outline 0.77mm x 0.51mm
Material Beryllium Oxide
Thermal Conductivity 53W/m-K, 81W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0020" (0.051mm)