QLS30ZA-NT8
Bel Power Solutions
Product No:
QLS30ZA-NT8
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Description:
DC DC CONVERTER 1.5V 45W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 1.5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.43" H (57.9mm x 36.8mm x 11.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 30A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series QLS30
Power (Watts) 45 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 85%