QS30FF400
Banner Engineering Corporation
Product No:
QS30FF400
Description:
PHOTO SEN FIXED 400MM BIPOLAR
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ingress Protection NEMA 6P, IP67
Response Time 2ms
Sensing Distance 15.748" (400mm)
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Sensing Method Background Suppression
Light Source Red (680nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series QS30
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Cable Length 78.74" (2m)