R02-14A10-24
NTE Electronics, Inc
Product No:
R02-14A10-24
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
In Stock : 1677
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Contact Rating (Current) 10 A
Product Status Active
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Relay Type General Purpose
Series R02
Operate Time 25 ms
Mfr NTE Electronics, Inc
Coil Voltage 24VAC