R24P21503D
Recom Power
Product No:
R24P21503D
Description:
DC DC CONVERTER 15V -3V 2W
In Stock : 2936
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5.2 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.6mm x 9.8mm x 12.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 93mA, 185mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 21.6V
Series RxxP2xxyyD (2W)
Power (Watts) 2 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-SIP Module, 5 Leads
Efficiency 82%