R45-5D20-12
NTE Electronics, Inc
Product No:
R45-5D20-12
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Series R45
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 20 A
Mfr NTE Electronics, Inc
Coil Voltage 12VDC