R45-5D20-24
NTE Electronics, Inc
Product No:
R45-5D20-24
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Series R45
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 20 A
Mfr NTE Electronics, Inc
Coil Voltage 24VDC