R46-5D12-24
NTE Electronics, Inc
Product No:
R46-5D12-24
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 24V
In Stock : 4079
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Series R46
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 12 A
Mfr NTE Electronics, Inc
Coil Voltage 24VDC