R48-5D10-12
NTE Electronics, Inc
Product No:
R48-5D10-12
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
In Stock : 808
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Series R48
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 10 A
Mfr NTE Electronics, Inc
Coil Voltage 12VDC