R5324K018B-TR
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Product No:
R5324K018B-TR
Package:
DFN(PL)2527-10
Description:
IC REG LINEAR 1.8V DFN2527-10
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 140 µA
PSRR 70dB ~ 60dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 3
Current - Output 200mA, 150mA, 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DFN(PL)2527-10
Control Features Enable
Series R5324x
Package / Case 10-UFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.53V @ 200mA, 0.5V @ 150mA, 0.37V @ 100mA