R5326K022B-TR
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Product No:
R5326K022B-TR
Package:
DFN(PL)1820-6
Description:
IC REG LIN 2.2V 150MA DFN1820-6
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 105 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 2
Current - Output 150mA, 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DFN(PL)1820-6
Control Features Enable
Series R5326x
Package / Case 6-UFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.2V
Voltage Dropout (Max) 0.37V @ 150mA, 0.37V @ 150mA