R55-5D20-12F
NTE Electronics, Inc
Product No:
R55-5D20-12F
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 25A 12V
In Stock : 96
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 65°C
Series R55
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 25 A
Mfr NTE Electronics, Inc
Coil Voltage 12VDC