R56-1D.5-24
NTE Electronics, Inc
Product No:
R56-1D.5-24
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Description:
RELAY-.5AMP-DC 24V
In Stock : 78
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series R56
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 500 mA
Mfr NTE Electronics, Inc
Coil Voltage 24VDC