R574102625
Radiall USA, Inc.
Product No:
R574102625
Manufacturer:
Radiall USA, Inc.
Description:
IC RF SWITCH SP6T 12.4GHZ
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Insertion Loss 0.5dB (max)
IIP3 -
Frequency Range 0Hz ~ 12.4GHz
Circuit SP6T
Topology -
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series SPnT
Package / Case Module
Voltage - Supply 10.2V ~ 13V
Test Frequency 12.4GHz
Mfr Radiall USA, Inc.
Isolation 60dB (min)
Features -
P1dB -
Package Bulk
RF Type General Purpose
Impedance 50Ohm