Home / Ceramic Capacitors / RA012020BB12133BJ1
minImg
RA012020BB12133BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
RA012020BB12133BJ1
Description:
CAP CER 120PF 2KV NONSTND
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Nonstandard, Tabbed
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 120 pF