Home / Oscillators / RA65M53600L101
minImg
RA65M53600L101
TGS
Product No:
RA65M53600L101
Manufacturer:
TGS
Description:
XTAL OSC XO 65.5360MHZ TTL TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 50mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.821" L x 0.520" W (20.86mm x 13.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CO14
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Voltage - Supply 5V
Output TTL
Mfr TGS
Base Resonator Crystal
Frequency 65.536 MHz