Home / Speakers / RAB-32033-000
minImg
RAB-32033-000
Knowles
Product No:
RAB-32033-000
Manufacturer:
Knowles
Description:
SPEAKER 50OHM TOP PORT 106DB
In Stock : 139
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Frequency Range 20 Hz ~ 11.8 kHz
Shape Rectangular
Ingress Protection -
Height - Seated (Max) 0.203" (5.15mm)
Termination Solder Pads
Size / Dimension 0.203" L x 1.117" W (5.15mm x 2.96mm)
Product Status Active
Material - Magnet -
Ratings -
Series RAB
Type Receiver, Balanced Armature
Technology Magnetic
Frequency - Self Resonant -
Mfr Knowles
Material - Cone -
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Port Location Top
Package Tray
Impedance 50 Ohms