RAC05-3.3SA-ST
Recom Power
Product No:
RAC05-3.3SA-ST
Manufacturer:
Recom Power
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 3.3V 5W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Size / Dimension 3.78" L x 2.12" W x 0.83" H (96.0mm x 53.9mm x 21.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.5A
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Series POWERLINE RAC05-A (5W)
Power (Watts) 5W
Efficiency 62%