RAVF104DFT49R9
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RAVF104DFT49R9
Package:
0804
Description:
RES ARRAY, 49.9 ohm, 1%, 0402x4,
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications Automotive AEC-Q200
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0804
Series RAVF
Power Per Element 63mW