RAVF104DFT620R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RAVF104DFT620R
Description:
RES ARRAY 4 RES 620 OHM 0804
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications Automotive AEC-Q200
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Series RAVF
Power Per Element 62.5mW