RAVF328RJT2K20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RAVF328RJT2K20
Description:
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series RAVF
Power Per Element 62.5mW