RB6132-50-0M2
Schaffner EMC Inc.
Product No:
RB6132-50-0M2
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
CMC 180UH 50A 3LN TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 0.9mOhm (Typ)
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.673" L x 2.634" W (67.90mm x 66.90mm)
Height (Max) 2.047" (52.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series RB
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 3
Current Rating (Max) 50A
Voltage Rating - AC 600V
Mfr Schaffner EMC Inc.
Features -
Filter Type Power Line
Package Bulk
Inductance @ Frequency 180 µH @ 1 kHz