RB8532-25-0M9
Schaffner EMC Inc.
Product No:
RB8532-25-0M9
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
CMC 940UH 25A 3LN TH
In Stock : 63
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 3mOhm (Typ)
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.441" L x 2.283" W (62.00mm x 58.00mm)
Height (Max) 2.756" (70.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series RB
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Vertical, 6 PC Pin
Number of Lines 3
Current Rating (Max) 25A
Voltage Rating - AC 600V
Mfr Schaffner EMC Inc.
Features -
Filter Type Power Line
Package Bulk
Inductance @ Frequency 940 µH @ 400 Hz