RC0075JR-0751RL
YAGEO
Product No:
RC0075JR-0751RL
Manufacturer:
YAGEO
Package:
0075
Description:
RES 51 OHM 5% 0.02W 0075
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.006" (0.14mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.012" L x 0.006" W (0.30mm x 0.15mm)
Temperature Coefficient -200/ +600ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0075
Ratings -
Resistance 51 Ohms
Series RC
Power (Watts) 0.02W