RC0075JS-7N4K7L
YAGEO
Product No:
RC0075JS-7N4K7L
Manufacturer:
YAGEO
Package:
0075
Description:
RES 4.7K OHM 5% 0.02W 0075
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.006" (0.14mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.012" L x 0.006" W (0.30mm x 0.15mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0075
Ratings -
Resistance 4.7 kOhms
Series RC
Power (Watts) 0.02W