RC0100FR-075K9L
YAGEO
Product No:
RC0100FR-075K9L
Description:
RES 5.9K OHM 1% 1/32W 01005
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 01005
Resistance 5.9 kOhms
Series RC_L
Power (Watts) 0.03W, 1/32W