RC0805JR-0722ML
YAGEO
Product No:
RC0805JR-0722ML
Description:
RES 22M OHM 5% 1/8W 0805
In Stock : 19769
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 22 MOhms
Series RC_L
Power (Watts) 0.125W, 1/8W