RC112-0.7-4M7
Schaffner EMC Inc.
Product No:
RC112-0.7-4M7
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
CMC 4.7MH 700MA 2LN TH
In Stock : 153
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 440mOhm
Approval Agency VDE
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.689" W (17.50mm x 17.50mm)
Height (Max) 0.315" (8.00mm)
Product Status Active
Series RC
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 700mA
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Schaffner EMC Inc.
Filter Type Power Line
Package Bulk
Inductance @ Frequency 4.7 mH @ 10 kHz