RC1206FR-7W487RL
YAGEO
Product No:
RC1206FR-7W487RL
Description:
RES 487 OHM 1% 1/2W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 487 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 0.5W, 1/2W