RC14JB620R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RC14JB620R
Description:
RES 620 OHM 5% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 620 Ohms
Series RC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W