RC212-0.35-22M
Schaffner EMC Inc.
Product No:
RC212-0.35-22M
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
CMC 22MH 350MA 2LN TH
In Stock : 557
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 1.9Ohm
Approval Agency VDE
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.602" L x 0.291" W (15.30mm x 7.40mm)
Height (Max) 0.693" (17.60mm)
Product Status Active
Series RC
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 350mA
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Schaffner EMC Inc.
Filter Type Power Line
Package Bulk
Inductance @ Frequency 22 mH @ 10 kHz