RC2512FK-07523KL
YAGEO
Product No:
RC2512FK-07523KL
Description:
RES 523K OHM 1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 523 kOhms
Series RC_L
Power (Watts) 1W