RC2512FK-7W24RL
YAGEO
Product No:
RC2512FK-7W24RL
Description:
RES 24 OHM 1% 2W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 24 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 2W