RC2512JK-0747RL
YAGEO
Product No:
RC2512JK-0747RL
Description:
RES 47 OHM 5% 1W 2512
In Stock : 21414
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 47 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 1W