RCC080510M0FKEA
Vishay Dale
Product No:
RCC080510M0FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0805
Description:
RCC0805 100 10M 1% ET1 E3
In Stock : 10061
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 MOhms
Series RCC e3
Power (Watts) 0.25W, 1/4W