RCC12066K80FKEA
Vishay Dale
Product No:
RCC12066K80FKEA
Description:
RCC1206 100 6K8 1% ET1 E3
In Stock : 23609
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.8 kOhms
Series RCC e3
Power (Watts) 0.5W, 1/2W