RCG04024K70FKED
Vishay Dale
Product No:
RCG04024K70FKED
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0402
Description:
RCG0402 100 4K7 1% ED
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 4.7 kOhms
Series RCG e3
Power (Watts) 0.063W, 1/16W