RCH50S10R00JS06
Vishay Sfernice
Product No:
RCH50S10R00JS06
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 50W
In Stock : 405
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.602" (15.30mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.882" L x 1.157" W (47.80mm x 29.40mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 10 Ohms
Series RCH
Power (Watts) 50W